– Thời gian lưu điện: 10 phút (50% công suất của VALUE1200ELCD/-AS)
– Tương thích với máy phát điện
– Màn hình hiển thị LCD và LED
– Kết nối với máy tính thông qua cổng USB, RS232
– Hỗ trợ phần mềm: PowerPanel® Personal Edition
Đặc tính kỹ thuật
Model |
VALUE1200ELCD-AS |
Capacity (VA/Watts) |
1200VA / 720W |
Input |
Voltage Range |
160VAC - 265VAC |
Frequency Range |
47 ~ 63 Hz (Auto Sensing) |
Output |
On Battery Output Voltage |
Simulated Sine Wave at 230Vac +/- 10% |
On Battery Output Frequency |
50Hz / 60 Hz +/- 1% |
Overload Protection |
On Utility: Fuse / On Battery: Internal Current Limiting |
AVR |
Yes |
Surge Protection and Filtering |
Lightning/Surge Protection |
Yes |
DSL/Phone/Fax/Moden protection |
RJ11/RJ45 (One In/One Out) |
Physical |
Receptacles |
(4) AS |
Battery |
Sealed Maintenance Free Lead Acid Battery |
12V 7.2AH x 2 |
Typical Recharge Time |
8 Hours |
Warning Diagnostics |
Indicators |
Power On / Using Battery |
Audible Alarms |
On Battery, Low Battery, Overload |
Communication |
Power Management Software |
PowerPanel® Personal Edition |
Management |
Auto-Charge |
Auto-Restart |
USB |
Maximum Dimensions (H x W xD) |
180 x 140 x 326 mm |
Weight |
11.2 kg |
| Bảo hành | 24 tháng |
| VAT | Đã bao gồm VAT |
– Công nghệ GreenPower UPS™: Energy-Saving UPS
– Công suất bộ nguồn lưu điện: 1200VA/ 720W
– Hệ số công suất: 0.6
– Thời gian chuyển mạch: 4 ms
– Tần số ngõ vào: 47 – 63 Hz (Auto Sensing)
– Điện áp ngõ vào: 160 – 265 VAC
– Điện áp ngõ ra khi chạy pin: 230VAC +/- 7%
– Tần số ngõ ra khi chạy pin: 50Hz/ 60Hz +/- 1%
– Cầu chì chống quá tải
– Dạng sóng ngõ ra: Sóng sin
– Ắc quy: 12V/ 7.2AH x 2
– Thời gian sạc: 8 giờ
– Chống sét lan truyền: DSL/ Phone/ Fax/ Modem Proctection
– Automatic Voltage Regulation (AVR)
– Màn hình hiển thị LCD và LED
Đặc tính kỹ thuật
Model |
VALUE1200ELCD-AS |
Capacity (VA/Watts) |
1200VA / 720W |
Input |
Voltage Range |
160VAC - 265VAC |
Frequency Range |
47 ~ 63 Hz (Auto Sensing) |
Output |
On Battery Output Voltage |
On Battery Output Frequency |
50Hz / 60 Hz +/- 1% |
Overload Protection |
AVR |
Lightning/Surge Protection |
RJ11/RJ45 (One In/One Out) |
Physical |
Receptacles |
(4) AS |
Battery |
12V 7.2AH x 2 |
Typical Recharge Time |
8 Hours |
Warning Diagnostics |
Indicators |
Power On / Using Battery |
Audible Alarms |
Communication |
Power Management Software |
PowerPanel® Personal Edition |
Management |
Auto-Charge |
Auto-Restart |
USB |
180 x 140 x 326 mm |