BPE48V75ART2U |
Voltage |
48VDC |
Amperage |
60A |
Battery |
Sealed Maintenance Free Lead Acid Battery |
12V 9AH X 8 |
Interface |
PP75 |
Typical Recharge Time |
5 Hours |
Built-in Charger |
Yes |
Environmental |
Operating Temperature |
32°F to 104°F ( 0°C to 40°C) |
Operating Humidity |
0 to 95% Non-Condensing |
Dimensions |
88 x 433 x 480 mm |
Weight |
35 kg |
| Bảo hành | 24 tháng |
| VAT | Đã bao gồm VAT |
– Điện áp: 48VDC
– Cường độ dòng điện: 60A
– Ắc quy: 12V/ 9AH x 8
– Thời gian sạc pin: 5 giờ
– Nhiệt độ hoạt động: 32° đến 104°F (0°C đến 40°C)
– Độ ẩm hoạt động: 0 đến 95% (non-condensing)
– Kích thước: 88 x 433 x 480 mm
– Trọng lượng: 35 kg
Đặc tính kỹ thuật
Model |
BPE48V75ART2U |
Voltage |
48VDC |
Amperage |
60A |
Battery |
12V 9AH X 8 |
Interface |
PP75 |
Typical Recharge Time |
5 Hours |
Built-in Charger |
Yes |
Environmental |
Operating Temperature |
32°F to 104°F ( 0°C to 40°C) |
Operating Humidity |
0 to 95% Non-Condensing |
Dimensions |
88 x 433 x 480 mm |